Atrakcje turystyczne

Zagroda pokazowa żubrów

Aby obejrzeć żubry w naturze, trzeba odbyć przyjemny 2-kilomotrowy spacer przez piękne lasy, gdyż zagroda znajduje się na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.
Zagroda dla żubrów zajmują prawie 20 hektarów. W osobnej zagrodzie spotkać można chore, czy osłabione sarny i dziki, które po okresie rekonwalescencji wypuszczane są z powrotem do lasu.
Za ogrodzeniem żubrowiska poustawiane są przeznaczone specjalnie dla odwiedzających tarasy widokowe.

Godziny zwiedzania:
1.V-30.IX: od 10:00 do 18:00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.
1.X-30.IV: od 8:00 do 16:00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków.

Promenada Gwiazd


Każdy, kto był w Międzyzdrojach, nie wyobraża sobie, by tego miejsca nie zobaczyć. Obecnie Promenada Gwiazd uważana jest za najpopularniejsze miejsce w Międzyzdrojach. Można tutaj porównać swoją dłoń, z dłońmi ludzi estrady – aktorów, czy piosenkarzy.
Pierwszy Wakacyjny Festiwal Gwiazd odbył się w 1996 roku i cieszył się wielkim zainteresowaniem. Od tamtego czasu gwiazdy polskiego kina odciskają swoje dłonie na pamiątkowych płytach. Są wśród nich m. in. Beata Tyszkiewicz, Krystyna Janda, Maryla Rodowicz, Zofia Czerwińska, Jerzy Stuhr, Janusz Gajos czy Krzysztof Zanussi.

Muzeum Bunkier V3

Muzeum Bunkier V3 znajduje się 2 kilometry od Międzyzdrojów na pięknej wyspie Wolin, nad Zalewem Szczecińskim, w miejscowości Zalesie. Można tutaj zobaczyć z czasów II wojny światowe broń niemiecką V-3. Ekspozycja zlokalizowana jest w bunkrze, w którym składowane były pociski V-3 na byłym, tajnym poligonie doświadczalnym w Międzyzdrojach – Zalesiu. W pobliżu bunkra znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków.

Przy bunkrze znajduje się też Punkt Informacji Turystycznej Wolińskiego Parku Narodowego, w którym przedstawiona jest oferta Parku.

Muzeum czynne jest od 1 maja do 30 wrzesnia. Po tym terminie zwiedzanie trzeba uzgadniać telefonicznie. Parking i robienie zdjęć – bezpłatnie

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

Muzeum Przyrodnicze w Międzyzdrojach to 5 sal wystawienniczych. Na ekspozycjach stałych możemy podziwiać uroki przyrody Parku, florę i faunę czyli przeróżne gatunki ptactwa, leśne ssaki i zwierzęta żyjące w wodzie. Duża część w muzeum poświęcona jest zdjęciom przyrody, można tu spotkać wiele rzeźb i malarstwa. Dzieła sztuki bardzo dobrze uzupełniają eksponaty przyrodnicze. W kasie muzeum każdy turysta może kupić przewodniki lub foldery promujące i opisujące Woliński Park Narodowy.
Godziny zwiedzania:
1.V-30.IX: od 9.00 do 17.00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków
1.X-30.IV: od 9.00 do 15.00 codziennie z wyjątkiem niedziel i poniedziałków

Bałtycki Park Miniatur

Tuż przy wjeździe do Międzyzdrojów zlokalizowany jest Bałtycki Park Miniatur, w którym można podziwiać miniatury najciekawszych zabytków państw leżących nad morzem Bałtyckim wykonane w skali 1:25. Zabytki pochodzą z Polski, Danii, Szwecji, Niemiec, Finlandii, Litwy, Łotwy, Rosji i Estonii.
Wśród nich znajduje się np. Dom Bractwa Czarnogłowych z Łotwy, Zamek Kalmarski, Katedra z Helsinek, czy nasza rodzima replika Kościoła z Trzęsacza.Każdy z nich przygotowany był przez najlepszych pracowników modelarskich i w kazdym zadbano o zachowanie nawet najdrobniejszych detali. Projekt przygotowywany był przez blisko 3 lata i cały czas będzie poszerzany o kolejne eksponaty. Ciekawostką jest to, iż modele zostały umieszczone zgodnie z rzeczywistą ich lokalizacją przy miniaturze morza Bałtyckiego.
Na deser zwiedzający mogą obejrzeć makietę miniaturowych kolejek.

Scroll Up